PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Seminarium trenerskie Polskiego Związku Szachowego 11-13.07.2014 Warszawa

W dniach 11-13 lipca 2014 wziąłem udział w seminarium trenerskim Polskiego Związku Szachowego. Uważam, że był to znakomity pomysł PZSzach. Do Warszawy przyjechało blisko 80 słuchaczy z całej Polski, a nawet spoza naszych granic. Okazja była przednia, bowiem zestawienie prelegentów było imponujące.

Swoje wykłady wygłosili: arcymistrz Michał Krasenkow (trener reprezentacji Polski mężczyzn), mistrz międzynarodowy Marek Matlak (trener reprezentacji Polski kobiet), mistrz międzynarodowy Jan Przewoźnik (psycholog oraz specjalista od szkoleń), Aleksander Grickiewicz (lekarz reprezentacji Polski na wielu Olimpiadach Szachowych), dr Agnieszka Fornal-Urban (doktor nauk kultury fizycznej, specjalność: higiena wychowania fizycznego, promocja zdrowia, żywienie sportowców), Włodzimierz Szyszkin (FIDE Trainer z Moskwy, trener wielu wybitnych polskich szachistów), Jacek Bielczyk (przewodniczący Młodzieżowej Akademii PZSzach).

W szczególności zaimponowały mi profesjonalne wykłady nie będące stricto szachowe. Jan Przewoźnik (na zdjęciu) wprowadził uczestników w taki trans, że przynajmniej dla mnie dwie godziny minęły błyskawicznie. Wykład był niesamowicie interesujący. Podobał mi się również wykład Agnieszki Fornal-Urban, która w szczegółowy sposób przedstawiła zasady racjonalnego żywienia oraz wytknęła błędy żywieniowe szachistów oraz ogólnie Polaków. Rady Pani Agnieszki mocno sobie wziąłem do serce i zaczynam je powoli wdrażać ;) Jeżeli ma ktoś wątpliwości czy dobrze się żywi, niech sobie zrobi krótki test.

Zrealizowano następujące tematy: …

Władimir Szyszkin

1) Przygotowanie do konkretnego przeciwnika

2) Zdublowane pionki, za i przeciw

 

Jan Przewoźnik

Zagadnienie percepcji w szachach

 

Aleksander Grickiewicz

Znaczenie kondycji psychofizycznej w szachach oraz możliwości jej doskonalenia

 

dr Agnieszka Fornal-Urban

Zasady racjonalnego żywienia

Jacek Bielczyk

Analiza twórczości mistrzów świata jako konieczny warunek rozwoju kultury szachowej i siły gry młodego szachisty.

 

Marek Matlak

Specyfika szachów kobiecych 

Michał Krasenkow

Systemy szkolenia szachowego w ZSSR

 

Maciej Sroczyński
Lipiec 15, 2014, 22:09

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy