PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Seniorów też da się ograć. Sensacyjni juniorzy w Grand-Prix Kalisza

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy cykl turniejów szachowych o Grand-Prix Kalisza. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wiele niespodzianek, a wręcz sensacji sprawili juniorzy KTS-W Kalisz grający w tym turnieju…

Wystartowało 20 zawodników. Miło było nam gościć zawodników reprezentujących dobrze znane kluby z okolic: OTSz Ostrów Wielkopolski, Tęcza Turek, Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz GKS Gorzyce. Poziom był bardzo wyrównany, turniej był mieszanką rutyny i młodości. Już pierwsze rundy pokazały, że nie tak łatwo ograć trenujących na co dzień młodych zawodników. 7 letni Filip Rosiński sprawił niespodziankę: wygrywając z Marcinem Orzechowskim i remisując z Piotrem Maślińskim. Sebastian Zakrocki był mocno niepocieszony po partii z 8 letnim Szymonem Skurniakiem. Sebastian chwalił młodego zawodnika, za rozegranie bardzo dobrej gry, w której nadział się na efektowne widełki. W ostatniej rundzie tak daleko liczył wariant, że ostatecznie zapatował Jakuba Zacharę. 7 letni Wiktorek Dembny zdobył punkcik, ale za to wygrał z kilkadziesiąt lat starszym Arkadiuszem Piszczorowiczem.

Kilka słów o moim występie. W trzeciej rundzie zremisowałem z Maciejem Adamczewskim. Na wiszących wskazówkach (po około 40 sekund) wykonałem niedozwolony i przeciwnikowi należało doliczyć 2 minuty. Maciej zachował się sportowo i w niepewnej pozycji nie zdecydował się grać pozycji na czas. Bardzo ciekawa konfrontacja nastąpiła w 4 rundzie z Oskarem Włodarczykiem. Osiągnąłem pozycyjną przewagę, Oskar poświęcił piona za komplikacje i uzyskał w zamian jakość. Kiedy zostało mi 30 sekund rozpoczął się sprint. Widać to na nagraniu. Oskarowi pierwszemu spadła wskazówka, czego nie zauważyłem i po kilku sekundach opada moja. W drugiej części szachownicy, pionek turla się po szachownicy. Komiczna sytuacja ;) W 6 rundzie dużo szczęście miałem w partii z Sebastianem Zakrockim. Obok Maciej Adamczewskim w swoim stylu wygrał z Oskarem. W ostatniej rundzie nie przebiłem się przez solidnie grającego Jędrka Adamczewskiego. Maciej Adamczewski i Oskar wygrali partie, tym samym troje zawodników osiągnęło 5,5 punktów. Bucholtz uśmiechnął się do mnie. Drugi był Oskar, trzeci Maciej.

Na samym wstępie podkreślałem naszym najmłodszym juniorom, aby potraktowali ten turniej typowo rozrywkowo, jako dobry trening. W końcu najstarszy zawodnik miał 50 lat a najmłodszy 7. Rozpiętość wieku w innych dyscyplinach sportowych rzutowałaby na wynik końcowy. W szachach często dochodzi do zaskakujących wyników.

Myślę, że turniej się sprawdził, chciałbym kontynuować nasze miesięczne spotkania. Wczoraj zakończyliśmy Turniej Feryjny, stąd mniejsze zainteresowanie turniejem Grand-Prix. Liczę jednak, że w kolejnym turnieju (25 lutego) wystartuje znacznie większa liczba naszych juniorów. Zachęcamy do udziału i zapraszamy już za miesiąc ;)

Jak pokazały dzisiejsze zawody nie ma się czego bać, seniorów też da się ograć!

Maciej Sroczyński
Styczeń 28, 2013, 21:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy