PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Solina 3 dzień MP 16-18


Wczoraj niestety czarna sobota. Wiktor wykonał przegrywający ruch w wygranej pozycji. Jędrek wziął pionka, ale przeciwnik miał dużą rekompensatę i w decydującym momencie nasz zawodnik puścił pozycję. Kacper z kolei pogubił się już od początku partii, obierając zły plan gry. Chłopcy nie weszli dobrze w turniej. Zagrali bez przekonania i wiary w sukces. Mam nadzieję, że wyciągną wnioski z pierwszej partii i w kolejnej zaprezentują się ze zdecydowanie lepszej strony.

Zaskakujące były straty punktów przez faworytów: remis Kamila Draguna (Stilon Gorzów Wlkp) oraz porażka Marysi Leks (PGNiG Polonia Warszawa). Jak widać, nie ma tu słabych przeciwników, a każdy gra do samego końca. Wczorajsza runda skończyła się po około 5 godzinach gry, bowiem w grupie C16 grano W+S+P na W+2P.

Dzisiejsza runda to bardzo niefortunne kojarzenie dla nas, dlatego że Kacper Tomaszewski zagra z Jędrzejem Adamczewskim. Chłopcy samodzielnie przygotowywali się do partii. Wiktor z kolei ma bardzo zawziętego przeciwnika Jakuba Gładysza z Brzozowa.

Wczoraj było oficjalne rozpoczęcie zawodów. Wszystko doskonale przygotowane i zapięte na ostatni guzik. Byli goście z patronatu honorowego. W dużym skrócie przedstawiono historię szachów oraz najlepszych zawodników tegorocznych finałów MP 16-18. Na zgromadzonych w sali kinowej ośrodka JAWOR, największe wrażenie wywarł jednak występ mistrzów świata i europy w tańcu jazzdance i showdance – zespół Kornele z Rzeszowa (nagranie powyżej).

Pogoda nadal piękna, dlatego dziś piesza wycieczka do centrum Soliny.

Z szachowym pozdrowieniem
Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Marzec 18, 2012, 13:55

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy