PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Solina 4 dzień MP 16-18


W trzeciej rundzie spotkał się Kacper Tomaszewski z Jędrzejem Adamczewskim. Białe przez całą partie miały delikatną przewagę. Jędrzej musiał walczyć o wyrównanie. Niestety po podstawionym motywie taktycznym, czarne nie miały możliwości się wybronić. Kacper zasłużenie wygrał, wykonując więcej logicznych ruchów i wdrażając w życie partii bardziej spójne plany.

Bojową partie zagrał Wiktor Kwiatkowski. Gra w takim stylu się opłaciła, gdyż przeciwnik nie zauważył, wszystkich taktycznych niuansów drzemiących w konkretnej pozycji. Zdobył jakość i wynik brzmiał 1-0.

Byliśmy w Solinie. Jednak nie pieszo, a pojechaliśmy autem. Miasteczko na razie drzemie. Jeszcze daleko do sezonu, bo tylko nieliczne kramiki z pamiątkami i oscypkami były otwarte. Zapora budzi wrażenie, jest potężna. Pogoda nam sprzyjała, dziś nie jest już tak ładnie. Może to nawet i lepiej, bo w dniu dzisiejszym dużo pracy – podwójna runda.

W porannej rundzie chłopcy będą musieli grać w sytuacji zaskoczenia debiutowego, bowiem przeciwnicy zagrali nowe warianty. Ciekawie zapowiada się pojedynek derbowy Wielkopolan. Wiktor Kwiatkowski gra z Maciejem Chmielarzem z OTSz Ostrów Wlkp.

Maciej Sroczyński
Marzec 19, 2012, 13:55

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy