PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Solina 5 dzień MP 16-18


4 i 5 runda była wyjątkowo słaba dla moich podopiecznych. W czwartej niestety polegli wszyscy. W piątej wygrał tylko Wiktor. Wyniki martwią, ale jeszcze smutniejszy jest styl tych partii. Chłopcy niestety nie grają na miarę swoich możliwości, popełniając dużo prostych błędów i podstawek. Czekamy za przełamaniem i rehabilitacją …

Pomimo bardzo przeciętnych wyników i sporego zmęczenia (rundy 4-5 godzinne) humory dopisują. Analizy i przygotowania do kolejnych rund, zajmują nam sporo czasu. Nie możemy więc skorzystać z proponowanych nam okolicznych atrakcji (np.: Ustrzyki Dolne czy też tereny przy granicy polsko-ukraińskiej). Nie mniej jednak dziś na terenie ośrodka odbył się turniej piłki nożnej, a jutro mają być zmagania w tenisie stołowym.

W dniu dzisiejszym odbył się również wykład Bogusława Bodera (KSz Piątka Skierniewice) na temat nowoczesnych metod treningu szachowego. Trzeba przyznać, że Pan Bogusław wykonuje tytaniczną pracę na rzecz swoich podopiecznych. Dowiedziałem się też, że 31 marca w Skierniewicach odbywać się będą Szachowe mistrzostwa Skierniewic Przedszkolaków. Turniej ma charakter otwarty, także mogą w nim wziąć udział również nasi reprezentanci (wymagane wcześniejsze zgłoszenie). Zobacz komunikat organizacyjny. Informacja na stronie KSz Piątka Skierniewice.

Na Mistrzostwach Polski w Solinie z wielkopolskich szachistów najlepiej radzą sobie Maciej Chmielarz (OTSz Ostrów Wlkp.) oraz Jan Musiałkiewicz (Na Pięterku Poznań). Oboje stoczą jutro pojedynki o strefę medalową.

Maciej Sroczyński
Marzec 20, 2012, 13:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy