PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Solina 6-7 dzień MP 16-18


 • Strona Mistrzostw Polski do lat 16-18
 • Chłopcy do lat 16 (Jędrzej, Kacper, Wiktor)
 • Chłopcy do lat 18
 • Dziewczęta do lat 16
 • Dziewczęta do lat 18

  Mistrzostwa Polski w szachach do lat 16-18 wkraczają w decydującą fazę. Po 7 rundach na prowadzeniu są: D18 – Aleksandra Lach (UKS Czarny Koń Olkusz), D16 – Urszula Grochocińska (Polonia Wrocław), C18 – Jan Krzysztof Duda (MOS Wieliczka), C16 – Aleksander Kaczmarek (KMKSz Victoria Kielce).

  W szczególności mocna grupa to C18 z Kamilem Dragunem, Danielem Sadzikowskim, Oskarem Wieczorkiem czy Marcin Krzyżanowskim. W tej grupie prowadzi jednak 14 letni Jan Krzysztof Duda, który jutro zagra z Danielem Sadzikowskim jedną z ważniejszych partii tych mistrzostw. Jasiu to wybitny zawodnik, dlatego został przeniesiony z młodszej grupy.

  Podnieśli się też moi juniorzy. Z ostatnich dwóch rund udało się zdobyć 5 punktów z 6 partii. Wiktor wygrał 2 pojedynki. Po półtora punktu zdobyli Kacper i Jędrzej. Wybitnie szczęśliwa była 7 runda, gdzie bogini szachów – Caissa mocno nam pomogła.

  W Solinie pozostały dwie rundy do końca mistrzostw i powrót w nasze rodzinne strony.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 22, 2012, 13:54

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy