PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Solina 8 dzień MP 16-18


MP 18 Solina 2012. Kacper Polok – Mirosław Lewicki

Na Mistrzostwach Polski do lat 16-18 w Solinie gra wielu utalentowanych juniorów. Jak trudno wygrać z dobrze wyszkolonych i na dodatek przygotowanym do partii młodym zawodnikiem nieraz się już o tym przekonałem. Nie jest również tajemnicą, że agresywna gra w takich partiach bardzo popłaca. Przeglądając tegoroczne partie MPJ natknąłem się na taki kwiatek. Kacper Polok (2116 ELO – Silesia Racibórz) vs Miroslaw Lewicki (2255 ELO – LKSz GCKiP Czarna). Gdyby przyznawana była nagroda za najpiękniejszą partie szachową tych mistrzostw, z pewnością gra białych zajęłaby pierwsze miejsce. Kacper Polok z tej partii poświęcił aż trzy figury, za atak na króla. Czarnych król został zwabiony na środek planszy, a następnie dzieła dokończyła ciężka artyleria. Fantastyczna partia, szachowy juniorski majstersztyk.

Tyle tytułem wstępu. Jędrzej Adamczewski, Wiktor Kwiatkowski oraz Kacper Tomaszewski, również na tych mistrzostwach grają bardzo rezultatywnie. Rozegrali 24 partie, w których padły tylko dwa remisy. Dzisiejsza runda była zadawalająca. W bardzo bojowym i taktycznym pojedynku wygrał Wiktor. To już jego czwarte zwycięstwo z rzędu. W kompletnie odmiennym strategicznym stylu przeciwnika pokonał Jędrzej. Niestety Kacper w remisowej pozycji zagrał naturalne rozwojowe Wfe1, po czym … musiał poddać, bo nie zauważył motywu We2.

Jutro ostatnia runda, która wyłoni Mistrzów Polski. Nadal liderują te same nazwiska z dnia poprzedniego: Aleksander Kaczmarek, Aleksandra Lach, Jan Krzysztof Duda oraz Urszula Grochocińska.

Naszym zawodnikom pozostaje walka o środek tabeli.

Maciej Sroczyński
Marzec 23, 2012, 13:52

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy