PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

SP 17 Kalisz najlepszą szachową szkołą podstawową w Wielkopolsce!


sp_17_kalisz

Szachiści ze szkoły Podstawowej nr 17 pewnie zwyciężyli w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 49 szkół. Kaliska siedemnastka okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie pojedynki. Blisko podium na 5 miejscu zawody ukończyli szachiści z SP 14 Kalisz. Trzy najlepszy drużyny uzyskały kwalifikacje do drużynowych finałów Mistrzostw Polski. Zwycięski skład SP 17 Kalisz: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak i Ewa Barwińska. Wszyscy zawodnicy wygranej drużyny są członkami Kaliskiej Szachowej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz. Gratulacje!

W wielkopolskiej Gimnazjadzie w miejscowości Skoki zwyciężyło Gimnazjum ze Zbąszynia, 20 miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kaliszu, a 27 miejsce Gimnazjum nr 9 w Kaliszu.

Licealiadę również rozegrano w Zbąszyniu. Bezkonkurencyjni byli uczniowie I LO w Lesznie. 7 miejsce zajęli szachiści II LO w Kaliszu

Maciej Sroczyński
Marzec 7, 2016, 23:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy