PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

SP 17 Kalisz wygrywa Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej!


sp17kalisz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu obronili zeszłoroczny tytuł i ponownie zwyciężyli w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Uzyskali tym samym awans do finału ogólnopolskiego. W składzie SP 17 Kalisz zagrali przedstawiciele Kaliskiej Szachowej Kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak oraz Ewa Barwińska. Gratulacje!

Walka o pierwsze miejsce była zacięta, tyle samo punktów co kaliska „siedemnastka” zgromadzili szachiści ZSP Zbąszyń. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie SP 46 Poznań.

10 grudnia tym razem w Kaliszu, czekają nas kolejne emocje, rozegrany zostanie Finał Wielkopolskiej Licealiady. 1 grudnia w miejscowości Skoki planowany jest Finał Wielkopolski Gimnazjum.

Maciej Sroczyński
Listopad 28, 2016, 23:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy