PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

SP 17 Kalisz ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych!

sp17kalisz

Szachiści Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu wywalczyli srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Zawody przeprowadzono w Pokrzywnej. Zawodnicy zagrali 11 rund z różnymi szkołami z całej Polski …

Bezkonkurencyjni byli szachiści SP 5 Skierniewice, którzy wygrali wszystkie 11 meczów. Reprezentanci Kalisza nie byli zaliczani do faworytów. SP 17 Kalisz miała 12 numer startowy, z kolei SP 14 Kalisz plasowała się na 14 pozycji startowej. Zadecydował dobry drugi trzeci dzień zawodów, w którym uczniowie siedemnastki wygrała wiele ważnych meczów. Dramatycznie wyglądały mecze w ostatnich dwóch rundach, w których widać było już pewne zdenerwowanie i zmęczenie wśród zawodników. Remis 2-2 z SP 2 Rybnik oraz wygrana 3-1 z SP 3 Bogatynia zapewniła srebrny medal mistrzostw Polski (5 wygranych, 5 remisów, 1 mecz przegrany). Siedemnastka zagrała w składzie: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Jakub Zachara oraz Ewa Barwińska. Wszyscy są na co dzień reprezentantami KTS Kalisz.

Na 16 miejscu zakończyli mistrzostwa szachiści SP 14 Kalisz (4 mecze wygrane, 3 remisy i 4 mecze przegrane). Czternastka zagrała w składzie Wiktor Bury, Michał Grzegorski, Kasper Wroczyński, Aleksandra Kubasik (wszyscy KTS Kalisz).

Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak i Ewa Barwińska to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora klubu szachowego KTS Kalisz.

Sukces SP 17 Kalisz to pierwszy medal w historii kaliskich szkół w zawodach rangi mistrzostw Polski. Gratulacje dla całej drużyny!

ewa_barwinska

jakub_zachara

tymon_ochedzan

weronika_wawrzyniak

aleksandra_kubasik

kasper_wroczynski

michal_grzegorski

wiktor_bury

Maciej Sroczyński
Maj 18, 2016, 22:17

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy