PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Spore zyski rankingowe w Guben


Dużym sukcesem zakończył się start naszych reprezentantów na tradycyjnym noworocznym turnieju w Guben. Filip Janiszewski uzyskał 5 pkt/9, Kacper Zakrocki 4,5/9. Dało im to miejsce w połowie stawki. Najważniejszy jednak był fakt zyskania przez obu ponad 40 punktów rankingowych FIDE. Praktycznie wszystkich pojedynkach podejmowali rywali wyżej notowanych. Gratulacje!

 • Wyniki XV. Neujahrsopen Guben 2012

  Turniej wygrali arcymistrzowie z Ukrainy – Sumets Andrey oraz Sergeev Vladimir. Najwyżej z Polaków GM Paweł Jaracz na 5 miejscu. Ładnie zaprezentował się również Filip Michalski (OTSz Ostrów Wlkp.), zdobywca 5 punktów i też sporych zysków rankingowych. Z klubem Chemie Guben, zaprzyjaźniony jest wielkopolski Wicher Zbąszyń, dlatego nie dziwi fakt startu tak wielu zbąszynian. Wysoko na 9 miejscu był Fengier Winicjusz, a trzydzieści pozycji niżej Robert Goździewicz (obaj Wicher Zbąszyń), który tym razem pokonał naszych obu chłopców ;)

  Turniej w Guben sprzyja naszym zawodnikom, dlatego w kolejnej XVI edycji zapewne znów nasi zawodnicy tam zawitają.

 • Maciej Sroczyński
  Styczeń 9, 2012, 19:47

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy