PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Spotkanie z Arturem Partyką w Kaliszu

Paweł Figiel:

Kolejne spotkanie w kończącym się roku olimpijskim poświęcimy wybitnym lekkoatletom. Gościem specjalnym będzie Artur Partyka, jeden znajlepszych polskich sportowców, trzykrotny olimpijczyk, zdobywca dwóch medali olimpijskich w skoku wzwyż: brązowego w 1992 roku w Barcelonie, i srebrnego w 1996 roku w Atlancie. Dwukrotny wicemistrz świata (1993, Stuttgart i 1997, Ateny), trzykrotny mistrz Europy (1990, Glasgow; 1998, Walencja (hala) i 1998, Budapeszt) oraz 12-krotny mistrz Polski. Członek Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki..

„Tradycyjnie będzie kaliski akcent kolejnego olimpijskiego spotkania. Obok sławnego Artura Partyki, o kondycji lekkoatletyki i tegorocznych Igrzyskach w Londynie porozmawiamy też z Maciejem Rosiewiczem – kaliskim chodziarzem, który na tegorocznej olimpiadzie wystartował w reprezentacji Gruzji. Jak zwykle nie zabraknie konkursu z olimpijskiej wiedzy dla najmłodszych i wspólnych zdjęć i autografów mistrzów” - mówi Paweł Figiel, dziennikarz, współorganizator spotkania.

III Kaliskie Spotkania Olimpijskie z Arturem Partyką i Maciejem Rosiewiczem odbędzie się w piątek, 16 listopada w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Serbinowskiej 25 w Kaliszu. Początek spotkania o godzinie 17:00, wstęp dla wszystkich jest wolny.

				
Maciej Sroczyński
Listopad 13, 2012, 21:07

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy