PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sprawdzian gry na ślepo. Szymon grał 44 pół-ruchy. A Ty ile ruchów zapamiętasz?

Pierwszym śmiałkiem, który przystąpił do sprawdzianu gry na ślepo był 12 letni Szymon Skurniak (KTS Kalisz). Nie było taryfy ulgowej, starałem się maksymalnie skomplikować pozycje na szachownicy, żebyśmy nie grali schematami. Szymon dotarł do 44 pół-ruchu, „widząc” po drodze kilka moich zagrożeń. Sprawdzian odbył się w ramach eliminacji do DGCS Open 2016 (szczegóły poniżej).

 

Co ciekawe, umiejętność gry na ślepo przychodzi szachiście sama. Nie będzie to raczej możliwe w pierwszym czy drugim roku nauki.Gry na ślepo nie uczymy się zajęciach, nie jest to również żadna pamięciówka. Grając wiele turniejów szachowych czy rozwiązując zadania szachowe, naturalnie w naszych głowach tworzą się połączenia neuronowe. Zaczynamy samoistnie zapamiętywać pola, kojarzyć linie, przekątne oraz wplatać w nasz tok rozumowania schematy szachowe.

Gra na ślepo robi wrażenie!, szczególnie na osobach, które w szachy nie grają. Jednak nawet na mnie wielki podziw budzi gra symultaniczna na kilku lub kilkunastu szachownicach! Pokaz symultaniczny Magnusa Carlsena na ślepo na 10 szachownicach.

Zachęcam kolejnych szachistów z KTS Kalisz lub Szkoły szachowej SzachMistrz do sprawdzenia swoich sił w teście gry na ślepo. Do wygrania wejściówka na DGCS Open – Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców oraz udział wraz z opiekunem na bankiecie z okazji mistrzostw.

Jeżeli chcesz zgłosić się do testu gry na ślepo zadzwoń do mnie. (Maciej Sroczyński 793-733-396) Szczegóły dotyczące sprawdzianu

Maciej Sroczyński
Wrzesień 12, 2016, 12:21

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy