PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sukcesy Karolka i Weroniki na Ziemi Lubuskiej


Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony po otrzymaniu wiadomości od Mamy Weroniki i Karola Wawrzyniaków. Rodzeństwo Wawrzyniaków wzięło udział w GRAND PRIX Ziemi Lubuskiej JUNIORÓW 2012, które odbyło się w oddalonych aż o 250 km Żarach (niedaleko granicy polsko-niemieckiej).

Przypomniały mi się juniorskie czasy, kiedy to za starego podziału województw Kalisz rywalizował w Żaganiu (15 km od Żar) w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. W Żaganiu w czasie wielkiej powodzi (1997 rok) odbyły się Mistrzostwa Świata do lat 20, tam o światowym prym walczyli obecni, czołowi polscy arcymistrzowie GM Robert Kempiński, GM Bartłomiej Macieja i arcymistrzynie WGM Joanna Dworakowska, WGM Barbara Jaracz oraz WGM Marta Zielińska (Michna).

Turniej Grand Prix zgromadził 43 szachistów. Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli nasi reprezentanci: 8 letnia Weronika i 6 letni Karolek. Podczas turnieju stoczyli wiele ciekawych pojedynków i niestraszny im był wiek rywali. W ostatecznej klasyfikacji Weronika zgromadziła 4/9, co dało jej I miejsce w grupie do lat 8. Karolek miał 3 punkty i osiągnął trzecie miejsce. Wygrał Paweł Piotrowski, którego sylwetka była przestawiana nawet na portalu Polskiego Związku Szachowego.

 • Wyniki GRAND PRIX Ziemi Lubuskiej JUNIORÓW 2012

  Karolek tym samym wywalczył swój pierwszy puchar, którego po otrzymaniu …ucałował. Zasłużył na pewno, bowiem w ostatnich turniejach „ocierał się” o miejsca premiowane takim trofeum. Tak więc teraz to już z górki z tymi pucharami ;)

  Mimo, że minęło już kilkanaście lat, sam dobrze pamiętam jak bardzo cieszyłem się z pierwszego pucharu. Gratulacje dla dzieciaków za odwagę oraz słowa uznania za zaangażowanie rodziców, którzy zdecydowali się na tak daleką eskapadę, w nieznane dla nas większości tereny szachowe.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 12, 2012, 13:43

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy