PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sukcesy na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim

Ostatni dzień ferii zimowych kaliscy młodzi szachiści spędzili na VII Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody rozegrano w trzech grupach: do lat 7, kategoria szkół podstawowych i kategoria gimnazjum. Kategorię 7 latków wygrała Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz). W szkołach podstawowych najlepszym okazał się Radosław Dytman (MUKS MDK Fabryczna Wrocław), drugi był Michał Grzegorski, a trzeci Dorian Grala (oboje KTS Kalisz). W kategorii gimnazjum zwyciężył Maciej Piotrowski przed Antonim Milewskim (oboje KTS Kalisz). Rozegrano również mecz o SuperPuchar ufundowanego przez posła RP Andrzeja Dera. Zmierzyli się najlepszy zawodnik szkoły podstawowej i gimnazjum. Maciej Piotrowski wygrał z Radosławem Dytmanem i to on wyjechał z Ostrowa Wielkopolskiego z dwoma okazałymi pucharami.

Nagrody i puchary wręczał Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Jarosław Urbaniak. Organizatorem zawodów był OTSz Ostrów Wielkopolski.

Maciej Sroczyński
Luty 16, 2014, 20:22

Jedna odpowiedź do “Sukcesy na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim”

  1. Henryk Doba pisze:

    Wyniki do lat 7 już dostępne.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy