PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sukcesy w Koninie i Trzciance

  

 

Bardzo udana była sobota dla naszych KTS-W Kalisz. W IX Jesiennym Turnieju Szachowym w Koninie wygraliśmy trzy klasyfikacje. Karol Wawrzyniak i Zuzanna Jędrzejewska byli najlepsi w kategorii do lat 7. Weronika Wawrzyniak wygrała grupę do lat 10 w kategorii dziewczynek, wyprzedził ją tylko Denis Stolarski (UKS Smecz Konin). Równie udanie zagrał Tomek Bażant w grupie do lat 16, który zajął III miejsce. Najlepszym okazał się Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin).

Na turnieju szachowym o Puchar SMLW w Trzciance zagrali zawodnicy kadry Wielkopolski, którzy wracali z obozu w Wałczu. Zawody wygrał faworyt IM Tomasz Warakomski (Akademia Szachowa Gliwice). Warto zwrócić uwagę na świetny wynik 11 letniego Mikołaja Nowaka, który w stawce OPEN zajął 3 miejsce. My też cieszymy się z bardzo dobrego występu 9 – letniego Szymona Skurniaka, który zajął 13 miejsce w całym turnieju, a trzecie wśród juniorów.

Gratulujemy!

Maciej Sroczyński
Październik 19, 2013, 16:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy