PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Symultana i gra „na ślepo” w SP 2 Kalisz


We wtorek 17 czerwca 2014r. gościem w Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu, był szachowy mistrz Kalisza Maciej Sroczyński, który w ramach promowania królewskiej gry rozdał symultanę szachową 24 uczniom i uczennicom naszej szkoły z zerówki i klas 1-6. Wszyscy ci uczniowie są członkami szkolnego kółka szachowego i grali z mistrzem Kalisza równocześnie, mając 60 minut na rozegranie swojej partii. Mistrz też miał 60 minut, ale na wszystkie 24 partie. Nikomu nie udało się pokonać pana Macieja, który już drugi raz grając w ten sposób w naszej szkole został niepokonanym.

Kolejnym punktem popularyzacji szachów w majkowskiej dwójce był pokaz tzw. „gry na ślepo”, w której Maciej Sroczyński rozegrał pokazową partię. Siedząc tyłem do szachownicy, z zasłoniętymi oczami grał i mówił ruchy z pamięci, z dwoma uczennicami: Weroniką Taterką i Julią Przecherką. Również tym razem, pomimo współpracy obu dziewcząt nie udało im się odnieść zwycięstwa.

Relacjonował: Ireneusz Pilas (nauczyciel z SP 2 Kalisz)

Maciej Sroczyński
Czerwiec 27, 2014, 09:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy