Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Symultana szachowa i pokaz gry w szachy na ślepo w SP 2 Kalisz


W dniu 11 czerwca rozegrałem symultanę w SP 2 Kalisz. Moimi przeciwnikami było 23 uczniów kaliskiej “dwójki”. Symultanę graliśmy na czas, miałem 35 minut na rozegranie wszystkich partii. Zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę, musiałem się sporo nabiegać, aby wygrać wszystkie partie. W wielu z nich wskazówka podnosiła już moją chorągiewkę na zegarze.

Po symultanie przystąpiliśmy do pokazu gry w szachy na “ślepo“. Siedziałem odwrócony do szachownicy mówiąc ruchy na głos, a posunięcia na szachownicy przesuwał mój pomocnik. W pierwszej partii graliśmy tempem 15 minutowym. Po debiucie ustawiłem bezpośredni atak na króla, będąc pewnym że wygrywam poświęciłem dwie figury i … zostałem bez dwóch figur. No cóż byłem przekonany, że pion stoi na h5, a nie na h7. W omawianej partii udało mi się jeszcze straty odrobić i w końcówce hetmańskiej w 30 minucie gry wygrałem na czas.
W drugiej partii 10 minutowej (nagranie powyżej) poszło mi znacznie lepiej, partie kończąc ładnym dla oka cichym ruchem f6-f7.

To nie pierwszy taki pokaz szachowy w kaliskiej dwójce. Spotkanie zorganizował Ireneusz Pilas -instruktor szachowy Szkoły szachowej SzachMistrz oraz nauczyciel w SP 2 Kalisz.

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 11, 2015, 21:18

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy