PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Symultana szachowa


Symultana (seans gry jednoczesnej) – mecz szachowy, w którym jeden szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest to bardzo popularna forma propagowania szachów, która umożliwia rozegranie partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym. Symultana jest najczęściej rozgrywana tak, że symultanista gra wszystkie partie białym kolorem.

Niektórzy arcymistrzowie potrafią po spotkaniu odtworzyć każdą zagraną partię, nawet z setki szachownic. W spotkaniach tego typu zdarza się rzadko, aby znacznie słabszy przeciwnik wygrywa partię ze względu na 30, 50 czy 100-krotnie dłuższy czas do namysłu, niż jego przeciwnik.” Źródło: wikipedia.pl

Obecnie rekordzistą świata pod względem liczby rozegranych partii w symultanie jest irański arcymistrz Morteza Mahjoob, który rozegrał symultanę, aż na 500 szachownicach uzyskując dobry 88% wynik.

Co ciekawe, będąc kiedyś na serwerze szachowym Playchess.com wygrałem z zawodnikiem z Iranu o wysokim rankingu. Sprawdzając jego dane okazało się, że to arcymistrz… sprawdzając dalej okazało się, że to Morteza Mahjoob – rekordzista symultany.

Sam osobiście grałem kilka symultan, najtrudniejsza była ta z okazji DNI KALISZA 2009, gdyż była to symultana na czas. Największą jaką rozegrałem to w 2010 z 59 uczniami SP 2 Kalisz – Relacja z symultany

Symultana szachowa w wykonaniu samego mistrza – Garriego Kasparova

Symultaniczny Mistrz wszystkiego :)

Symultana szachowa Macieja Sroczyńskiego na Dni Miasta Kalisza 2009 – cz.1

Symultana szachowa Macieja Sroczyńskiego na Dni Miasta Kalisza 2009 – cz.2

Jak ograć arcymistrzów w symultanie? (angielska wersja językowa) – zobacz na youtube.com

Maciej Sroczyński
Czerwiec 1, 2010, 20:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy