PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachiści i warcabiści z gminy Malanów walczą o Netbooki


 • Klasyfikacje generalne indywidualne i drużynowe
 • I turniej – Szachy 1-3
 • I turniej – Szachy 4-6
 • I turniej – Warcaby 1-3
 • I turniej – Warcaby 4-6
 • II turniej – Szachy 1-3
 • II turniej – Szachy 4-6
 • II turniej – Warcaby 1-3
 • II turniej – Warcaby 4-6

  Ponad 80 zawodników stanęło na starcie II rundy rozgrywek Szkolnej Ligi Szachowej i Warcabowej, pod patronatem Wójta Gminy Malanów. Turniej ma charakter zamknięty i biorą w nim udział zawodnicy z czterech szkół podstawowych: z Malanowa, Kotwasic, Dziadowic oraz Miłaczewa. Turnieje rozgrywane są w czterech grupach: szachy i waracby dla klas 1-3 oraz 4-6. Pierwsza tura rozegrana została w Miłaczewie. Wczoraj graliśmy w Kotwasicach. Najlepszymi okazali się: szachy 1-3 Damian Jasiak (Miłaczew), szachy 4-6 Adam Krzeszewski (Malanów), warcaby 1-3 Jakub Wietrzyk (Malanów) oraz warcaby 4-6 Natalia Binkowska (Miłaczew).

  Finałowa runda zostanie rozegrana w Dziadowicach. Uczniowie walczą o cenne nagrody Wójta gminy Malanów: Netbooki lub iPody. Obsługę sędziowską i sprzętową zapewnia Szkoła szachowa SzachMistrz.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 27, 2012, 13:51

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy