PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachiści KTS Kalisz rewelacyjnie w Gnieźnie! Wygrywamy III i IV ligę, mamy awans do II ligi!

Szachiści KTS Kalisz znakomicie spisali się w Gnieźnie podczas Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Wszystkie nasze drużyny KTS II Kalisz, KTS III Kalisz oraz KTS IV Kalisz stanęły na podium rozgrywek. Wygrywamy III Wielkopolską Ligę Juniorów oraz IV Wielkopolską Ligę Juniorów, mamy też awans do II ligi – Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów w szachach…

Historyczny sukces juniorów KTS Kalisz w 2017 roku, czyli zwycięstwo w II lidze Drużynowych Mistrzostw Polski i awans do I ligi, umożliwił naszej drugiej drużynie walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na poziomie każdej z ligi: Ekstraligi szachowej, I ligi, II ligi i III ligi może startować tylko jedna drużyna klubowa. KTS II Kalisz  w pełni wykorzystało taką możliwość. Wygraliśmy wszystkie mecze (9 spotkań –  zwycięstw!) i z przewagą aż 4 punktów meczowych zajęliśmy pierwsze miejsce. W klasyfikacji indywidualnej aż pięcioro zawodników KTS Kalisz było najlepszych na swoich szachownicach: Paweł Piekielny, Szymon Skurniak, Paweł Jędraszek, Florentyna Piotrowska i Ewa Barwińska

KTS II Kalisz (zdjęcie poniżej) zagrało w składzie: Paweł Piekielny, Michał Grzegorski, Szymon Skurniak, Paweł Jędraszek, Florentyna Piotrowska i Ewa Barwińska.

Nasza pierwsza drużyna KTS Kalisz w lipcu pojedzie do Kudowy Zdrój na Drużynowe Mistrzostw Polski – I liga. W tym samym czasie w Szczyrku trwać będą Drużynowe Mistrzostwa Polski – II liga z udziałem KTS II Kalisz.


Szachiści KTS III Kalisz i KTS IV Kalisz osiągnęli piękny wynik w IV Wielkopolskiej Lidze Juniorów. Szachiści naszej III drużyny wygrali wszystkie mecze (9 meczów – 9 zwycięstw)  i uzyskali awans do III ligi juniorów (pod warunkiem utrzymania naszych drużyn w I i II lidze juniorów).

KTS III Kalisz zagrało w składzie: Antoni Milewski, Filip Rosiński, Karol Wawrzyniak, Bartosz Podębski, Diana Franek i Zuzanna Jędrzejewska.

Miłą niespodziankę sprawili również szachiści KTS IV Kalisz, którzy do samego końca walczyli o miejsce na podium. Zwycięstwo w ostatniej rundzie i potknięcie drużyny LKS IV Chrobry Gniezno dało nam tym samym III miejsce.

Szachiści KTS IV Kalisz zagrali w składzie: Krzysztof Jarczewski, Mieszko Krzeszewski, Maciej Kozłowski, Michał Jędraszek, Filip Ochędzan, Zuzanna Solarek i Julia Skurniak.

Zdobyliśmy też wiele wyróżnień indywidualnych: Filip Rosiński (II miejsce – 2 szachownica.), Karol Wawrzyniak (I miejsce – 3 szach.), Michał Jędraszek (I miejsce – 4 szach.), Diana Franek (I miejsce – 5 szach.), Zuzanna Jędrzejewska (I miejsce – 6 szach.).

Opiekę nad zawodnikami podczas rozgrywek drużynowych sprawowali rodzice. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną postawę!

KTS III Kalisz – zwycięzcy IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów

KTS IV Kalisz – III miejsce na IV Wielkopolskiej Lidze Juniorów

Udział naszych juniorów w rozgrywkach był dofinansowany ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok.

 

 

Maciej Sroczyński
Marzec 25, 2018, 19:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy