PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachiści mają najszybszy refleks

Powiedzenie „refleks szachisty”, określające flegmatyczność, niemrawość czy gapowatość, zdaje się odchodzić do lamusa, skoro w ciągu sekundy zawodnicy wykonują nawet trzy ruchy

Coraz częściej używa się je w stosunku do osób podejmujących decyzje błyskawicznie.

– Mylny jest stereotyp o „refleksie szachisty”. Właśnie w takich partiach liczy się koncentracja, szybkość podejmowania decyzji, świeży umysł. Nie jest rzadkością, że zawodnicy wykonują w ciągu sekundy dwa, a nawet trzy ruchy – powiedział Tomasz Sielicki, który od trzech lat jest wiceprezydentem Europejskiej Unii Szachowej oraz członkiem zarządu międzynarodowej federacji (FIDE).

Jakby na potwierdzenie tych słów Jan Krzysztof Duda z Wieliczki oraz Kamil Mitoń z Niepołomic rozegrali w Sejmie we wtorek późnym wieczorem, podczas obrad Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, mecz z tempem po jednej minucie na zawodnika. Zakończył się on remisem, a każdy z nich wykonał w 60 sekundach ponad sto posunięć. Jak podkreślali posłowie, takiej partii gmach parlamentu jeszcze nie widział.

Obaj zawodnicy grać będą w drużynowych mistrzostwach Europy, które w piątek rozpoczną się w hotelu Novotel Warszawa Centrum. 15-letni Duda w 2008 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata do 10 lat, a w następnym srebrny do 12 lat. Z kolei 29-letni Mitoń jest najbardziej utytułowanym juniorem w historii polskich szachów. Jest aktualnym międzynarodowym mistrzem Hiszpanii w szachach szybkich.

Jak zauważyli niektórzy posłowie, obaj urodzili się w Krakowie, a odkrywcą talentu obydwu zawodników jest wybitny instruktor szachowy i sędzia międzynarodowy z Małopolski Andrzej Irlik.

Źródło artykułu: Newsweek.pl

Partia Duda vs Mitoń: www.sejm.gov.pl (szachy od 19:18)

Powyżej partia towarzyska pomiędzy reprezentantami Polski – arcymistrzami Mateuszem Bartlem i Bartoszem Soćko

Informacje nadesłali: Oskar Włodarczyk oraz Maciej Janiszewski.

Maciej Sroczyński
Listopad 11, 2013, 22:24

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy