PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachista-turysta, czyli tanie zwiedzanie z szachami w tle

szachista_turysta Zamieszczam swój artykuł „Szachista-turysta, czyli tanie zwiedzanie z szachami w tle”. który ukazał się w numerze 5/2016 czasopisma MAT – Polskiego Związku Szachowego. Ten krótki poradnik może przydać się nie tylko jadąc na turniej szachowy, ale również planując swoje wyjazdy urlopowe. Dowiecie się z niego jak zaplanować swoją wymarzoną podróż oraz gdzie szukać tak zwanym okazji cenowych na bilety lotnicze oraz miejsce noclegu. Mam nadzieję, że przyda się jeszcze komuś w końcówce jeszcze trwających wakacji. Miłej lektury!

Budapeszt budynek parlamentu Węgier
Budapeszt budynek parlamentu Węgier

Na meczu FC Barcelona Athtletic Bilbao stadion Camp nou
Na meczu FC Barcelona Athtletic Bilbao stadion Camp Nou

Barcelona w klubie szachowym Tres Peons
Barcelona w klubie szachowym Tres Peons

Ateny Plac Syntagma zmiana warty przed parlamentem Grecji
Ateny Plac Syntagma zmiana warty przed parlamentem Grecji

Malaga widok ze wzgórza
Malaga widok ze wzgórza

Praga, na ulicy można spotkać wielu magików
Praga, na ulicy można spotkać wielu magików

Praga szachowy raj
Praga szachowy raj

Praga Jazz vs Rock
Praga Jazz vs Rock

Praga szachy rugby
Praga szachy rugby

Maciej Sroczyński
Sierpień 17, 2016, 09:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy