Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachowe duety podczas Wigilii KTS Kalisz

Podczas wieczoru wigilijnego w klubie szachowym KTS Kalisz rozegrany został mini turniej szachowych duetów. Grano tempem 3 minuty i 2 sekundy za każdy wykonany ruch. Ruchy w drużynie należało wykonywać na zmianę, nie można było sobie podpowiadać. Grano w następujących parach: Paweł Witwicki (JKSz Jarocin), Jacek Wegner (KTS Kalisz), druga para Marcin Orzechowski (MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce), Jędrzej Adamczewski (KTS Kalisz) i trzeci duet Łukasz Magdziak (GKS Gorzyce), Maciej Adamczewski (KTS Kalisz). Najlepiej poradziła sobie para Marcin Orzechowski i Jędrzej Adamczewski.

W dodatkowej rozgrywce pomiędzy prezesami klubów południowej wielkopolski, Łukasz Magdziak w parze z Maciejem Sroczyńskim przeciwko Marcinowi Orzechowskiemu i Pawłowi Witwickiemu zgodzono się na remis.

Wszystkie nagrania w dalszej części newsa.

Maciej Sroczyński
Grudzień 14, 2015, 14:00

Dodaj komentarz


siedem × 5 =

Nasi partnerzy