PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachowe mistrzostwa przy ostrzeszowskiej Baszcie

W ramach obchodów dni miasta Ostrzeszowa rozegrano II Otwarte Mistrzostwa w szachach szybkich. Graliśmy 7 rund 10 minutowych. Zawody odbyły się w dwóch grupach do lat 12 i OPEN. Organizatorem zawodów była sekcja szachowa przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Kierownik zawodów – Maciej Janiszewski dwoił się i troił, aby zadbać o każdy szczegół organizacyjny zawodów. Dzięki temu zawody były w pełni udane, a młodzi i starsi szachiści z pewnością wyjechali z turnieju z pozytywnymi wrażeniami. Turniej przy ostrzeszowskiej Baszcie ma swój klimat, bowiem rozgrywany jest na dworze, przy akompaniamencie muzyków przygotowujących się do wieczornych występów w ramach Dni Miasta Ostrzeszowa (w tym roku występowały zespoły Feel oraz Mrozu).

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali Mariusz Witek – Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Artur Derewiecki – Dyrektor OCK Ostrzeszów. Obsługę sędziowską zapewniła Szkoła szachowa SzachMistrz z Kalisza. Zawody sędziowali: Malwina Olenderek (sędzia rundowy) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny).

Najlepszymi okazali się:

Grupa OPEN
1. Jerzy Kot (Lębork)
2. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz)
3. Jędrzej Adamczewski (KTS Kalisz)
* Zofia Frej (MUKS Śródmieście Wrocław) – najlepsza kobieta w turnieju

Grupa do lat 12
1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Michał Grzegorski (KTS Kalisz)
3. Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
* Hanna Frej (MUKS Śródmieście Wrocław) – najlepsza zawodniczka do lat 12

Grupa do lat 12
1. Jarczewski Krzysztof (KTS Kalisz)
2. Matela Krzysztof (UKS Skoczek Milicz)
3. Nawrot Mikołaj (OKSiR Wisznia Mała)
* Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz) – najlepsza zawodniczka do lat 9

Maciej Sroczyński
Czerwiec 29, 2014, 22:08

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy