Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachowe oblężenie Kalisza – zgłosiło się 180 zawodników!

Kalisz znów będzie oblężony przez szachistów. W czerwcu tego roku na Festiwalu Szkoły szachowej SzachMistrz zjawiło się ponad 150 zawodników. Aktualnie planujemy kolejny turniej. Pozostał tylko jeden dzień zgłoszeń (do 26 czerwca) na  MTM Cup – II Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych. Na tą chwilę zapisało się 90 dwuosobowych par, czyli aż 180 zawodników!. Na liście startowej jest wiele świetnych duetów, rywalizacja będzie więc bardzo zacięta.

Zachętą do udziału w turnieju są  atrakcyjne nagrody, które czekają na zwycięzców. Najważniejsza będzie jednak dobra zabawa i rodzinna atmosfera, którą stworzą wszyscy uczestnicy turnieju. Tym razem na szachowym torcie zapłonie druga świeczka. Do zobaczenia na turnieju ;)

ZGŁOSZENIA:

UWAGA! ważna informacja, średnia ranking PZSzach pary nie może przekraczać 1800 (zmiana, wcześniejsza wersja była 1700). Oznacza to tym samym, że mogą grać w parze ze sobą na przykład zawodnicy z II kategorią (II 1800 + II 1800), w innym układzie I kat + III kat (I 2000 + III 1600) lub też nawet arcymistrz z zawodnikiem bk (GM 2500 + bk 1000).

Maciej Sroczyński
Wrzesień 25, 2012, 21:37

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy