PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza Kalisz – zdjęcia i podsumowanie

  

Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza Kalisz przyciągnął dziś tłumy najmłodszych szachistów wraz z rodzicami. Mieliśmy limitowaną liczbę miejsc, dlatego mogliśmy dopuścić do turnieju tylko zawodników z Kalisza lub związanych ze Szkołą szachową SzachMistrz / klubem szachowym KTS-W Kalisz. Pomimo tych ograniczeń, zagrało 59 zawodników w wieku do lat 12. Wszyscy szachiści grali w jednej grupie z późniejszą oddzielną klasyfikacją dla dziewcząt i chłopców do lat 9 i 12. Rozegrano 7 rund, szybkim tempem 2×10 minut.

Uważam, że turniej był znakomitą promocją szachów w naszych mieście, z pewnością będziemy chcieli powtórzyć turniej w podobnej formule. Turniej w Galerii Tęcza był pierwszym w Kaliszu rozegranym w takiej scenerii, jeszcze nigdy nie graliśmy w centrum handlowym.

Całe zawody wygrał będący ostatnio w znakomitej formie 10 letni Oskar Dixa (KTS-W Kalisz). Oskar z dniem 1 czerwca jest posiadaczem międzynarodowego rankingu ELO. Zmotywowało go to tego stopnia, że wygrał wszystkie siedem pojedynków. W pozostałych grupach najlepsi okazali się: do 12 lat dziewczynki – Aleksandra Kubasik, do 9 lat – Szymon Skurniak oraz Weronika Wawrzyniak (wszyscy KTS-W Kalisz)

Podziękowania dla Galerii Tęcza za bardzo ciekawą wspólnie zorganizowaną imprezę szachową oraz sponsorów, którzy ufundowali słodycze, nagrody i upominki:

  • kino Cinema 3D,
  • sklep dla dzieci Smyk,
  • sklep spożywczy Społem
  • Galeria Tęcza Kalisz
Dziękuję wszystkim rodzicom naszych zawodników, którzy pomogli nam przy turnieju. Turniej przygotowała Szkoła szachowa SzachMistrz. Turniej sędziowali:
  • Adam Wojcieszak
  • Malwina Olenderek
  • Jędrzej Adamczewski
  • Maciej Sroczyński

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 2, 2013, 23:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy