PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachowy ekspres, czyli turniej szachowy w … pociągu


Jazda pociągami PKP do najprzyjemniejszych nie należy. Oglądałem ostatnio reportaż, który przedstawiał, jak niebezpiecznie może być w pociągu podczas nocnej podróży. Jazdy pociągiem nie można jednak demonizować, ma też swoje plusy, na przykład można poczytać książkę, albo zagrać …

No właśnie, na niecodzienny pomysł organizacji turnieju szachowego w pociągu, wpadli czescy szachiści. Zresztą sami zobaczcie …

46 zawodników z 10 krajów wzięło udział w zawodach szachowych, które przez 4 dni trwały w … pociągu jadącym przez Czechy, Niemcy, Polskę, Słowacją i Austrię. Najstarszy uczestnik miał 77 lat, a najmłodszy był 7 letni Chińczyk. Szachowy pociąg przejeżdżał między innymi przez Wrocław.

Otwarcie turnieju na Dworcu Głównym w Pradze.

Więcej informacji (w języku angielskim) i zdjęć można zobaczyć na serwisie szachowym ChessBase

Maciej Sroczyński
Październik 25, 2012, 13:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy