PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szachy w Ostrzeszowie

Po wielu latach posuchy, w Ostrzeszowie znowu zaczynają grać w szachy. Kiedyś ostrzeszowskie szachy kojarzone były ze Sławomirem Krasowskim, Pawłem Grafem, Władysławem Lelkiem czy Stanisławem Ciurysem. Pamiętam, że raz brałem tam udział w turnieju SIMPu, w którym zagrałem z ukraińskim arcymistrzem Lubomirem Michalcem. Było to jednak dobre 10 lat temu. Aktualnie ostrzeszowskie szachy mogą kojarzyć się tylko z jedną osobą.  Filip Janiszewski – reprezentant KTS-W Kalisz, ale na co dzień mieszkający w Ostrzeszowie.

Pomysłodawcom zawiązania grupy młodych szachistów był Maciej Janiszewski – tata Filipa. Otrzymał wsparcie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Pierwsze zajęcia odbyły się 23 marca. Poprowadził je instruktor szachowy OTSz Ostrów Wlkp. – Henryk Doba.

Życzmy powodzenia, w końcu najtrudniejsze są początki. Mamy nadzieję, że wśród młodych ostrzeszowian znajdą się talenty na miarę Filipa Janiszewskiego. Kilka fotek w załączeniu …

Maciej Sroczyński
Marzec 28, 2013, 20:55

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy