PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szkoła

sachmistrz baner 200x100

Misją Szkoły szachowej SzachMistrz jest nauka logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci, młodzież i dorosłych. Nasi młodzi SzachMistrzowie rozpoczynają swoją przygodę z „królewską grą” już w wieku czterech lat. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. Wzbudzamy również sportowe emocje organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Swoją pasję przekazujemy innym, którzy zyskają przez to bezcenne wartości – hobby i szachowych przyjaciół na całe życie. Nauka gry w szachy ma przełożenie na doskonałe wyniki w nauce, dlatego nasi szachiści to również laureaci wielu konkursów i olimpiad szkolnych. Dlaczego warto grać w szachy?  to wspaniała rozrywka intelektualna dla dzieci i dorosłych!

Zapraszamy na nasze zajęcia szachowe. Doświadczona kadra trenerów, która w bajkowy sposób wytłumaczy jak grać w szachy, żeby wygrywać i dobrze się przy tym bawić. Ucz się od najlepszych! Nasi uczniowie zdobywali medale mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Naukę gry w szachy prowadzimy w przedszkolach i szkołach w Kaliszu oraz okolicach. Pełną listę obsługiwanych przez nas placówek można znaleźć w dziale „Oferta”. Zajęcia w przedszkolach i szkołach prowadzone są w godzinach porannych lub popołudniowych, w ramach zajęć dodatkowych.

Zajęcia szachowe o późniejszych godzinach (po godz. 16.00) prowadzimy w nowej siedzibie Szkoły szachowej SzachMistrz – SP nr 10 Kalisz, ul. Karpacka 3. Szkolenia w ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy we wtorki i środy. Lista grup i stopień zaawansowania znajdują się poniżej.

Akademia SzachMistrza – nowy nabór 2017/2018.

Pierwsze zajęcia grupy wtorkowe 5 września, grupy środowe 6 września

  • wtorek, godz. 17.00-17.45 (45 minut) – grupa przedszkolaków
  • wtorek, godz 17.30-18.15 (45 minut)- początkująca plus,
  • wtorek, godz 18.20-19.05 (45 minut) – początkująca plus / średnio-zaawansowana,
  • środa, godz. 16.35-17.20 (45 minut) – początkująca plus / średnio-zaawansowana,
  • środa, godz. 16.45-17.30 (45 minut) – początkująca,
  • środa, godz. 17.30-18.30 (60 minut) – średnio-zaawansowana,
  • środa, godz. 17.40-18.25 (45 minut) – początkująca plus,
  • środa, godz. 18.35-19.20 (45 minut) – początkująca plus / średnio-zaawansowana,
  • środa, godz. 18.35-19.35 (60 minut) – grupa mistrzów,


Działalność Szkoły szachowej SzachMistrz oparta jest na kilku spójnych ze sobą płaszczyznach:

diag

Nasi partnerzy