PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nabór 2019/20

sachmistrz baner 200x100

Oferta nauki gry w szachy 2019/2020 rok

Zajęcia szachowe Akademia SzachMistrza 2019/2020, SP Sióstr Nazaretanek, ul. Harcerska 1 (budynek zintegrowane nauczanie), siedziba główna

  • wtorek, godz 17.55-18.40 (45 minut, początkująca plus)
  • środa, godz. 17.40-18.25 (45 minut, średnio-zaawansowana)
  • środa, godz. 18.35-19.35 (60 minut, zaawansowana)
  • środa, godz. 17.00-17.45 (45 minut, początkująca)
  • środa, godz. 17.55-18.40 (45 minut, początkująca plus)

 

Wyślij zgłoszenie na zajęcia

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Zabezpieczenie:
captcha

Uczymy gry w szachy początkujących w przedszkolach i szkołach

Nasza misja

Misją Szkoły szachowej SzachMistrz jest nauka logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy: dzieci, młodzież i dorosłych. Nasi młodzi SzachMistrzowie rozpoczynają swoją przygodę z „królewską grą” już w wieku czterech lat. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. Wzbudzamy również sportowe emocje organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Swoją pasję przekazujemy innym, którzy zyskają przez to bezcenne wartości – hobby i szachowych przyjaciół na całe życie. Nauka gry w szachy ma przełożenie na doskonałe wyniki w nauce, dlatego nasi szachiści to również laureaci wielu konkursów i olimpiad szkolnych. Szachy  to wspaniała rozrywka intelektualna dla dzieci i dorosłych!

Zapraszamy na nasze zajęcia szachowe. Doświadczona kadra trenerów, która w bajkowy sposób wytłumaczy jak grać w szachy, żeby wygrywać i dobrze się przy tym bawić. Ucz się od najlepszych! Nasi uczniowie, często kontynuują swoją karierę w klubie szachowym KTS Kalisz i zdobywał wiele medali mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Dlaczego szachy?

Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!”

Szachy to najbardziej popularna gra planszowa na świecie. W szachy grają kilkuletnie dzieci, grają dorośli, grają całe rodziny. „Królewska gra” w znacznym stopniu rozwija umysł dziecka i stymuluje mózg do aktywnego działania. Zaczynamy od zabawy, „szachowe wojska” stoją na przeciwko siebie. Dzieci zbijają kolejne figurki, „szachowych rycerzy”, co sprawia im niesamowitą frajdę. Każda kolejna gra jest coraz bardziej logiczna, dzieci zaczynają lepiej planować, coraz skuteczniej osiągają cel, jakim jest złapanie króla przeciwnika. Dobrze się przy tym bawią!

Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym dyscypliny i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolność koncentracji. W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Kiedy zacząć grać w szachy?

Uważam, że im szybciej dziecko nauczy się grać w szachy tym lepiej. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe. Dlatego obecnie nauka gry w szachy dla dzieci wprowadzana jest w wieku przedszkolnym. Nasi młodzi SzachMistrzowie zaczynają naukę gry w szachy w przedszkolach już w wieku czterech lat.

Znam również osoby dorosłe, które nauczyły się grać w szachy i czerpią z „królewskiej gry” wiele przyjemności. Ważna jest systematyczność zajęć, konsekwencja i nie przejmowanie się małymi porażkami. Sam osobiście rozpocząłem grać w szachy w wieku dziesięciu lat. Lubiłem tą grę to takiego stopnia, że towarzyszyła mi ona przez całe moją młodość. Obecnie szachy to moja pasja, którą zarażam inne osoby. Na naukę gry w szachy nigdy nie jest za późno, to jeden z nielicznych sportów, który można uprawiać przez całe życie.

Dlaczego my?

Wyróżnia nas doświadczona kadra trenerów, która sama kiedyś grywała w turniejach szachowych. Szachy to jednak nie tylko rywalizacja, ale również wysiłek intelektualny, który będzie procentował w przyszłości. W bajkowy i prosty sposób sposób wytłumaczymy jak grać w szachy, żeby wygrywać i dobrze się przy tym bawić. Naszą misją jest nauka logicznego myślenia. Cieszymy się z każdego małego sukcesu naszego podopiecznego. Z przyjemnością spotykamy się po latach z naszymi uczniami, którzy dzięki szachom dobrze poradzili sobie w wieku licealnym lub studenckim.

Ucz się od najlepszych!

Niezwykle dumni jesteśmy z naszych uczniów, którzy rozpoczęli swoją naukę w wieku przedszkolno-szkolnym. Po kilku latach nauki, jako zawodnicy klubu szachowego KTS Kalisz zdobywali medale mistrzostw Polski, Europy i Świata. Korzystając z naszego bogatego doświadczenia w 2016 roku wydaliśmy zestaw ćwiczeń (autor Maciej Sroczyński) do nauki gry w szachy „Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa”, a w 2017 roku „Drugi krok do szachowego mistrzostwa”. W 2016 roku współpracowaliśmy z wydawnictwem Dragon czego efektem jest książka szachowa „Szachy” autorstwa Macieja Sroczyńskiego, w której zawarte są wszystkie podstawowe informacje dotyczące zasad gry w szachy.

 

szachy_oferta

 

 

 

Nasi partnerzy