PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szkolne Mistrzostwa Europy w Czarnogórze zakończone

Liwia-Jarocka

autor zdjęcia Krzysztof Marcińczyk

W Czarngórze zakończyły się Szkolne Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Dodatkowo rozegrano również drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach szybkich. Polacy wracają z jednym medalem Liwii Jarockiej (na zdjęciu – brąz w szachach szybkich do lat 14). Polskę reprezentowali również Szymon Skurniak i Tymon Ochędzan (Kaliska Kadra Juniora KTS Kalisz), którzy z pewnością swoje występy mogą zaliczyć do udanych…

DSC07054 Tymon_Ochedzan

Ochedzan_rapid Skurniak_rapid

Mistrzostwa rozpoczęły się od turnieju indywidualnego w szachach szybkich (European Rapid Youth Championship). Szymon Skurniak (wynik 5/9) zajął 12 miejsce w grupie do lat 14. Mistrzem Europy został Jan Subelj (Słowenia). Tymon Ochędzan (wynik 4,5/9) w grupie do lat 12 zajął 19 miejsce. Mistrzem Europy został Daniel Dardha (Belgia).

W Drużynowych Mistrzostwa Europy do lat 14 (Team European Championship) drużynę Polski reprezentowali: (Jakub Mechliński, Tymon Ochędzan, Szymon Skurniak oraz Liwia Jarocka). Formuła zaproponowana przez organizatora była bardzo ogólna, ponieważ oprócz drużyn narodowych występowały również drużyny pod szyldem klubowym lub nawet pod dowolną nazwą. Dziwić mogły również brak zachowania kolejności szachownic, tzn. zawodnik z pierwszej szachownicy w kolejnym meczu mógł zagrać na niższych szachownicach. Ostatecznie Polska, z kaliszanami w składzie zajęła 6 miejsce. Zwyciężyła drużyna „Black&White” przed Białorusią 2

Szachowe zmagania zakończyły indywidualne Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych (European Blitz Youth Champinship). Nasi szachiści do samego końca walczyli ona wysokich szachownicach. Tymon Ochędzan (wynik 5,5/9) zajął 17 miejsce, Szymon Skurniak (wynik 5,5/9) zajął 19 miejsce. Mistrzem Europy ponownie został Jan Subelj (Słowenia).

Nasi zawodnicy stoczyli bezpośrednie pojedynki z szachistami z: Białorusi, Austrii, Słowenii, Gruzji, Macedonii, Węgier, Czarnogóry, Polski, Serbii, Turcji, Hiszpanii, Rosji oraz Izraela.

Ochedzan_blitz Skurniak_blitz

Zanim szachiści przystąpili do Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych rozegrano Mistrzostwa Europy w szachach klasycznych, których Tymon Ochędzan zajął 21 miejsce, a Szymon Skurniak był 22. Wcześniejszy news związany z tymi zawodami.

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 25, 2017, 12:15

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy