PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szkolne Mistrzostwa Kalisza w szachach – wyniki

SAMSUNG

22 października w auli Szkoły Podstawowej nr 17 rozegrano Szkolne Mistrzostwa Kalisza w szachach. Zawody indywidualne z klasyfikacją drużynową stanowiły jednocześnie eliminacje do finału wojewódzkiego. Dwie najlepsze drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych awansowały do kolejnego etapu. Najlepszymi okazali się …

SAMSUNG

Szkoła podstawowa
1. Ewa Barwińska (SP nr 17 Kalisz)
2. Zuzanna Solarek (SP nr 18 Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (SP nr 18 Kalisz)

1. Paweł Jędraszek (SP Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)
2. Tymon Ochędzan (SP nr17 Kalisz)
3. Szymon Skurniak (SP nr 9 Kalisz)

SAMSUNG
Gimnazjum
1. Aleksandra Kubasik (Gimnazjum nr 10 w Kaliszu)
2. Amelia Bury (Gimnazjum nr 10 w Kaliszu)
3. Margarita Nowak (Gimnazjum nr 9 w Kaliszu)

1. Michał Grzegorski (Gimnazjum nr 10 w Kaliszu)
2. Wiktor Bury (Gimnazjum nr 10 w Kaliszu)
3. Kasper Wroczyński (Gimnazjum nr 9 w Kaliszu)

SAMSUNG
Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Anna Sokołowska (III LO Kalisz)
2. Julia Sztandera (II LO Kalisz)
3. Zuzanna Marucha (II LO Kalisz)

1. Adamczewski Maciej (III LO Kalisz)
2. Milewski Antoni (Technikum nr 4 w Kaliszu)
3. Maciej Piotrowski (III LO Kalisz)

SAMSUNG

SAMSUNG

Awans do etapu wojewódzkiego uzyskały: SP nr 17 Kalisz, SP nr 2 Kalisz, Gimnazjum nr 10 Kalisz, Gimnazjum nr 9 Kalisz, III LO Kalisz, II LO Kalisz. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Kaliszu, który reprezentował Waldemar Kuświk. Obsadę sędziowską zapewniała Szkoła szachowa SzachMistrz w składzie Malwina Sroczyńska i Maciej Sroczyński.

Maciej Sroczyński
Październik 23, 2016, 21:18

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy