PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szybki, dynamiczny i gra Królewsko-Indyjską … Dawid Janaszak

OTSz Ostrów Wielkopolski zajął 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych. Wygrała drużyna GK Baszta MOS Żnin, a drugie miejsce zajęli szachiści z KSz Hetman Szopienice Katowice.

Dariusz Bauman nagrał mecz szachowy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim i Katawicami. FM Dawid Janaszak wygrał z arcymistrzem Jackiem Gdańskim. W tle widać również partię GM Krzysztofa Bulskiego z FM Pawłem Dudzińskim oraz wygraną Filipa Michalskiego nad GM Moniką Soćko.

Brawo dla Filipa oraz Dawida, za cenne arcymistrzowskie skalpy. Trzeba przyznać, że Dawid zagrał w swoim dynamicznym stylu i chyba mało teoretycznej kolejności posunięć w Obronie Królewsko-Indyjskiej.

Dawidzie w kolejnym sezonie wrócimy do naszego teoretycznego sporu w Obronie Królewsko Indyjskiej, albowiem ten debiut to pozycja wyjściowa w naszych partiach treningowych ligi niemieckiej. Widzę, że ruch 1…g6 na trwałe zagościł w Twoim repertuarze i grasz nawet Obronę Pirca po e4. Gratulacje! ;) KID rulez ;)

Więcej nagrań z blitza MP 2013 w profilu Dariusza Baumana na youtube. Odwtorzenie partii Gdański – Janaszak poprzez kliknięcie w zdjęcie.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 26, 2013, 22:25

Jedna odpowiedź do “Szybki, dynamiczny i gra Królewsko-Indyjską … Dawid Janaszak”

  1. kreon X pisze:

    Kulminacyjnym momentem, co widać z zachowania arcymistrza, była 7 minuta gry ;-)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy