PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon Banach z Gniezna wygrywa III Kalisz OPEN FIDE

46 zawodników wzięło udział w III Kalisz OPEN FIDE. Zawody miały zasięg ogólnopolski,  do Kalisza przyjechali goście z wielu mocnych ośrodków szachowych. W zawodach zwyciężył Szymon Banach (LKS Chrobry Gniezno). Najlepiej z zawodników KTS Kalisz zagrał Patryk Ziąbek, który zajął III miejsce. Zawody były dobry sprawdzianem dla naszych szachistów, którzy niejednokrotnie sprawiali mniejsze lub większe niespodzianki.

1. Szymon Banach (LKS Chrobry Gniezno)
2. Tomasz Kozłowski (LKS Piast Śrem)
3. Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)
4. Jarosław Paprocki (PKS Wiatrak Bydgoszcz)
5. Kacper Kowalewicz (UKS Szach Wolsztyn)
6. Przemysław Wiśniewski (PKS Wiatrak Bydgoszcz)

najlepszy junior do lat 12 – Mateusz Mańka (Akademia Szachowa Gliwice)
najlepsza juniorka – Aleksandra Skiba (UKS Szach-Mat Syców)
najlepsza zmiana współczynnika RChg – Paweł Piekielny (KTS Kalisz)

Maciej Sroczyński
Październik 5, 2014, 20:32

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy