PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon czwarty, Tymon siódmy, wygrał arcymistrz Grabarczyk

Powakacyjny turniej FIDE we warszawskim Bemowie był kolejnym sprawdzianem Szymona Skurniaka oraz Tymona Ochędzana (oboje KTS Kalisz) przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w szachach. W zawodach grupy FIDE wzięło udział tylko 16 zawodników, była jednak to okazja to zmierzenia się z zupełnie nowymi zawodnikami. Ostatecznie Szymon zajął wysokie czwarte miejsce, Tymon był siódmy. Co ciekawe w zawodach zagrał nawet arcymistrz. Mirosław Grabarczyk zwyciężył z kompletem 5 zwycięstw.

W warszawskich zawodach zagrała cała rodzina państwa Skurniaków. Julia zajęła drugie miejsce wśród dziewczynek w grupie zawodników z IV i III kategorią szachową. Rodzice Szymona i Julii rywalizacji w turnieju zawodników do V kategorii bez ograniczenia wiekowego. Magdalena Kołodziejska-Skurniak dzięki wynikowi 3/5 uzyskała normę na V kategorię szachową. Maciej Skurniak zakończył zawody z wynikiem 2/5. Gratulujemy i zachęcamy rodziców do brania udziału w turniejach szachowych, w końcu niedługo zbliża się MTM Cup – Turniej Rodzinny.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 28, 2014, 21:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy