PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon i Tymon na Mistrzostwach Unii Europejskiej

mue400

Zakończyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej w szachach miejscowości Kouty nad Desnou (Czechy). Startowało dwóch zawodników z klubu szachowego KTS Kalisz – Tymon Ochędzan (U10) i Szymon Skurniak (U12). Nasi szachiści rywalizowali w bezpośrednich pojedynkach z przeciwnikami z: Polski, Francji, Słowacji, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii i Czech.

Tymon rozpoczął turniej rewelacyjnie, trzymając się cały czas w czubie i na miejscach medalowych. Grupę U10 wygrał Litwin Tomas Povilaitis, z którym Tymon spotkał się w 6 rundzie. Mimo dużej przewagi kaliszanina partia zakończyła się remisem. Myślę, że właśnie ta partia była najważniejsza dla całego turnieju. W kolejnych rundach Tymon nie mógł złapać odpowiedniego rytmu i zakończył rywalizacje na 9 miejscu.

Forma Szymon Skurniak (U12) była zupełnie inna. Początek turnieju przeciętny, za to bardzo dobry finisz (2,5/3). Pozwoliło to Szymonowi zająć 12 miejsce. Najlepszą w grupie U12 okazała się Nurgyul Salimova z Bułgarii. Szymon był bardzo bliski wygrania z nią w 3 rundzie zawodów. Nasi zawodnicy zdobyli kolejne cenne międzynarodowe doświadczenie.

Maciej Sroczyński
Sierpień 29, 2015, 09:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy