PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon i Weronika na podium Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików

W dniach 13-14 października rozegrano w Kaliszu Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w szachach. Grano w dwóch grupach dziewczynki (8 zawodniczek/ system kołowy) oraz chłopcy (30 zawodników / system szwajcarski). Zgodnie z regulaminem w tym turnieju mogli grać szachiści z roczników 2003-2004 z województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

Najlepszą dziewczynką była faworytka turnieju Florentyna Piotrowska (UMKS Na Pięterku Poznań). Mistrzem wśród chłopców został Patryk Mike (KSz Pod Wieżą Szczecin). Grupa chłopców była bardzo wyrównana, walka o podium toczyła się do ostatniej rundy.

Zawodnicy z Kalisza też mieli swoje sukcesy. Zdobyliśmy dwa brązowe medale: Szymon Skurniak oraz Weronika Wawrzyniak. Wielu naszych zawodników zajęło miejsca w najlepszej dziesiątce  swoich grup. Wśród wszystkich 38 szachistów grało aż 18 kaliszan, co zaowocowało dodatkowymi 11 punktami do klasyfikacji klubów szachowych. Pozwoli to klubowi KTS-W Kalisz przesunąć się na drugie miejsce wśród najlepszych klubów w Wielkopolsce. Pierwsze miejsce w 2012 roku zajął klub UMKS Na Pięterku Poznań. Turniej grany był tempem 60 minut na zawodnika, pozwoliło to Miłoszowi Matłoce, Bartoszowi Matuszewskiemu i Krzysztofowi Markiewiczowi (wszyscy KTS-W Kalisz) uzyskać normy na III kategorie szachowe.

Organizatorem turnieju był Wielkopolski Związek Szachowy. Turniej sędziował Krzysztof Derecki z Kalisza. Kierownikiem imprezy była Jolanta Mikołajczyk, którą organizacyjnie wspierał Adam Wojcieszak v-ce Prezes WZSzach. Puchary, medale i dyplomy ufundowało miasto Kalisz oraz Krzysztof Grabowski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Podziękowanie za zdjęcia z turnieju dla Pani Magdaleny Skurniak.

 

Maciej Sroczyński
Październik 15, 2012, 11:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy