Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon na Mistrzostwach Europy w Talinie

talin

fot. organizatorzy Oleg Harchenko

Szymon Skurniak (KTS Kalisz) wziął udział w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, które zostały rozegrane w stolicy Estonii – Talinie. Mistrzostwa były również memoriałem znakomitego Paula Keresa. W blitzu zagrało 510 zawodników, w szachach szybkich rywalizowało 550 szachistów z 29 federacji. Reprezentant Kaliskiej Kadry Juniora KTS Kalisz rozegrał pojedynki z rywalami z: Łotwy, Rosji, Estonii, Finlandii, Izraela, Litwy oraz Białorusi. Szymon toczył boje ze znacznie wyżej notowanymi rywalami i mimo miejsca w drugiej części tabeli, wielokrotnie udawało mu się zdobyć punkty nie będąc faworytem spotkania. W rapidzie zajął 399 miejsce, w blitzu był 308.

Mistrzami Europy w szachach szybkich zostali: Alexander Riazantsev (Rosja),  Maxim Matlakov (Rosja), Rauf Mamedov (Azerbejdżan). W blitzu ponownie dominowali szachiści ze wschodu: Dmitry Andreikin (Rosja), Rauf Mamedov (Azerbejdżan) oraz Sergei Zhigalko (Białoruś).  Spore szanse medalowe miał Polak Radosław Wojtaszek, który cały trzymał się czołówki. Ostatecznie zajął 5 i 13 miejsce.

W 2017 roku po dwuletniej przerwie Mistrzostwa Europy wracają do Polski. Za rok również w grudniu gospodarzem zawodów będą Katowice!

Maciej Sroczyński
Grudzień 18, 2016, 21:50

Dodaj komentarz


− 4 = cztery

Nasi partnerzy