PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon Skurniak Mistrzem Świata, a Tymon Ochędzan brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Grecji!

IMG_6031

Wspaniałe wiadomości napłynęły do nas z Grecji. Szymon Skurniak (klub szachowy KTS Kalisz) został Mistrzem Świata w szachach (organizacja ACO) w kategorii rankingowej 1601-1800, a Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) brązowym medalistą Mistrzostw Świata w szachach, grupa rankingowa 1401-1600… (czytaj więcej)

IMG_6005

Mistrzostwa Świata rozegrano na wyspie Kos w Grecji. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z blisko 30 krajów świata. W mistrzostwach wystąpiło troje szachistów z klubu szachowego KTS Kalisz. Szymon Skurniak zagrał w grupie 1601-1800, Tymon Ochędzan 1401-1600, a Julia Skurniak w 1000-1200. Nasi zawodnicy zagrali z reprezentantami: Szwajcarii, Chile, Wenezueli, Indii, Niemiec, Francji, Polski, Grecji, Irlandii, Norwegii oraz Rosji.

Już rok temu Tymon i Szymon sięgnęli po medale na imprezie tej rangi. Tegoroczny sukces ma według mnie jeszcze większy wydźwięk. Na mistrzostwa w Grecji Szymon i Tymon polecieli po siedmiu wyczerpujących dniach Mistrzostw Polski w Olecku. W sumie 16 dni grania w szachy lub w podróży!. Morale po krajowym czempionacie nie były za wysokie, bowiem tegoroczne Mistrzostwa Polski były po prostu nieudane. Na dodatek Mistrzostwa Świata w Grecji kolidowały z Mistrzostwami Polski w Olecku i żeby w ogóle w nich zagrać trzeba było oddać pierwszą rundę pauzą. Nasi zawodnicy otrzymali umówioną z organizatorem pauzę w pierwszej rundzie, za które przyznawane  było tylko 1/2 punktu.

Należy dodać do tego jeszcze kilka faktów. Tymon Ochędzan w drugiej rundzie zagrał w przyszłym Mistrzem Świata grupy 1401-1600 – Michałem Redziszem z Polski, tak więc turniej rozpoczął od wyniku 0,5/2. Każdy szachista wie, że należy wygrywać pojedynki na początku turnieju, bowiem wpływa to w znaczący sposób na dodatkowe punktacje Bucholtza. Z kolei Szymon zagrał dwie grupy wyżej niż w 2015 roku i miał dopiero 71 numer startowy na 74 zawodników! Całość dopełnia jeden ważny szczegół nasi 11 i 12 latkowie grali w grupach z dorosłymi, a kryterium przydziału do grup był ranking, a nie wiek. Dlatego tegoroczny wynik oceniam jako rewelacyjny! Brawo i ogromne gratulacje!

Szymon Skurniak w 9 rundach uzyskał 7,5 punktu (7 wygranych i 3 remisy) i wywalczył I miejsce. Tymon Ochędzan zdobył 6,5 punktów (5 wygranych, 3 remisy i 1 przegrana) i zajął III miejsce. Julia Skurniak w grupie 1000-1200 zdobyła 3,5 punktu na 9 partii zajęła 20 miejsce.

Tymon Ochędzan oraz Szymon Skurniak to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora klubu szachowego KTS Kalisz.

IMG_5856 IMG_5863 IMG_5984
IMG_5817

IMG_5994

Maciej Sroczyński
Maj 15, 2016, 22:36

2 odpowiedzi na “Szymon Skurniak Mistrzem Świata, a Tymon Ochędzan brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Grecji!”

  1. Maciej pisze:

    Gratzy dla Szymona i Tymona :d

  2. Monika pisze:

    gratulacje dla Szymona i Julki :)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy