PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon Skurniak o „włos” od III kategorii szachowej


 • Wrocław – TURNIEJ SZACHOWY „PIERWSZY KROK DO MISTRZA” – wyniki

  W miniony weekend 10 – 11 marca we Wrocławiu został rozegrany TURNIEJ SZACHOWY „PIERWSZY KROK DO MISTRZA”. Organizatorem imprezy był KS AZS Politechnika Wrocławska; „DEBIUT” Olga Lisowska ; „Arto” Artur Czyż. Na stołówce Politechniki grali szachiści podzieleni na trzy grupy:
  Grupa A: 1400 (60 minut na zawodnika) Grupa B: 1100-1250 (60 minut na zawodnika) oraz Grupa C: 1000 (30 minut na zawodnika).

  Wszyscy szachiści oprócz zdobywania kolejnych tak ważnych doświadczeń szachowych walczyli o zdobycie lub podwyższenie już posiadanej kategorii szachowej. Niestety tylko nielicznym się to udało.

  W grupie C zwyciężył Siewruk Mikołaj z kompletem punktów uzyskując tym samym normę na IV kategorię szachową. W grupie B pierwsze miejsce z 7 punktami zajął Tomasz Pietruś. reprezentujący MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Najdłuższy i najbardziej emocjonujący turniej rozegrała grupa A, w której swojego reprezentanta miał KTS-W Kalisz.

  Szymon Skurniak zakończył turniej na II miejscu z wynikiem 5 punktów. Zwycięzcą tej grupy był znacznie starszy, bo 26 letni Grzegorz Horała, który zdobył 6,5 punktu i tym samym osiągnął normę na III kategorię szachową. (Szymon osiągnął ranking 1532, czyli brakowało tylko kilkunastu punktów rankingowych do wyższej III kategorii szachowej – norma to RUZ 1550 dop. Maciej Sroczyński). Trzecia lokata należała do Wiktora Smyka grającego na co dzień w barwach Polonii Wrocław. W grupie tej grali również znani z innych wrocławskich zmagań szachowych Piotruś Kuśnierz i Cyprian Ziółkowski.

  Organizator zadbał o kawę, herbatę i słodki poczęstunek dla zawodników i ich opiekunów. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom i upominek, natomiast w każdej grupie dla 3 najlepszych zawodników przewidziane były nagrody rzeczowe.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Magdalena i Maciej Skurniak

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 13, 2012, 13:42

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy