PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon wywalczył piąte miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 16!

Szymon Skurniak (KTS Kalisz) uzyskał świetny wynik na Mistrzostwach Polski do lat 16 w szachach, które odbyły się w Szklarskiej Porębie. Szymon – zajął V miejsce (21 numer startowy) wywalczył jednocześnie normę kandydata na mistrza oraz awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski 2020. Oskar Dixa (KTS Kalisz) uplasował się na 27 pozycji w tej samej grupie.

➡️ C16 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_73/
➡️ D16 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_72/
➡️ C18 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_75/
➡️ D18 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_74/

Wyjazd zawodników KTS Kalisz na Mistrzostwa Polski do lat 16 dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2019 rok.

  • Mistrzami Polski zostali:
  • C16 – Mieszko Miś (LKSz GCKiP Czarna)
  • D16 – Patrycja Waszczuk (MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski)
  • C18 – Patryk Chylewski (KS LAURA Chylice)
  • D18 – Wiktoria Sowa (UKS Rodło Opole)
Maciej Sroczyński
Marzec 18, 2019, 08:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy