PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon z VI miejscem w Koninie

Bardzo ładnie zagrał Szymon Skurniak na VI Feryjnym Festiwalu Szachowym w Koninie. W grupie A (1600 i więcej) zajął wysokie VI miejsce z wynikiem 4,5/7. Zważywszy na roczniki z którymi grał, wynik należy uznać za bardzo dobry. W tej samej grupie grał Kasper Wroczyński – 3/7. W grupie B (ranking 1400) – Tymoteusz Wroczyński miał 3,5/7, a Michał Grzegorski 3/7. Poszczególne grupy wygrali:

  • grupa A Adam Matlewski (UKS Smecz Konin)
  • grupa B Mateusz Piesik (UKS Smecz Konin)
  • grupa CCezary Botta (SZOK Szamotuły)

W podobnych grupach rankingowych będziemy grać w dniach 26-27 stycznia 2013 w Kaliszu. Turniej Feryjny zapowiada emocjonująco z uwagi na fakt, że ciężko wyłonić faworytów poszczególnych grup. Zgłosili się zawodnicy z wielu mocnych ośrodków szachowych (Wrocław, Poznań,  Łódź, Wieluń, Jelenia Góra), mamy już na listach startowych ponad 80 zawodników (grupa A, grupa B, grupa C).

Już teraz mogę zakomunikować, że dojdzie do zmiany miejsca gry, z prostej przyczyny, że w naszym klubie się nie zmieścimy. Wkrótce będę informował o nowym miejscu gry.

 

Maciej Sroczyński
Styczeń 16, 2013, 23:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy