Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tabela wszech czasów – turniej DGCS OPEN Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców


tabela_dgcs

Publikuję tabelę wszech czasów turnieju DGCS OPEN – Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców za lata 2008-2014. Wszystkie poprzednie edycje grane były w Ostrowie Wielkopolskim. Zagrało blisko 400 szachistów z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Hiszpanii, Meksyku. Zagrało ponad 100 przedsiębiorców z całej Polski. W turniejach DGCS rywalizowali wszyscy czołowi szachiści z kadry Polski, na czele z arcymistrzem Radosławem Wojtaszkiem. Gościliśmy mistrzów Świata i Europy. Podsumowań naszych 6 letnich dokonań jest powyższa tabela, w której znajduje się zestawienie zarówno przedsiębiorców, jak i wszystkich pozostałych szachistów.

Zgodnie z formułą w 2015 roku, celem turnieju jest koncentracja na amatorach szachistach, dla których gra w szachy to dodatkowe narzędzie wspierające rozwój własnego biznesu. W siódmej edycji mistrzostw będą mogli zagrać tylko przedsiębiorcy.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 12, 2015, 16:09

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy