PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tabela wszechczasów turnieju DGCS OPEN za lata 2008-2013.

Tagi:

W dotychczasowych 5 edycjach Międzynarodowego Pucharu Polski Przedsiębiorców zagrało 318 zawodników. Wielu z nich rozegrało przynajmniej dwa turnieje.

W tabeli wszech czasów przewodzi  Marcin Szeląg przed Pawłem Dudzińskim. Ilość punktów za dany turniej zależała od ilości startujących. Dla przykładu w drugiej edycji turnieju zagrało 103 zawodników. Zwycięzca turnieju Robert Kempiński otrzymał za te zawody 103 punkty, drugi Vladimir Malaniuk 102 punkty, aż do ostatniego miejsca za 1 punkt.

Warto podkreślić, że w pięciu dotychczasowych edycjach turnieju DGCS OPEN wzięła udział cała czołówka polskich szachistów. Biorąc od uwagę listę rankingową na listopada 2014:

GM Radosław Wojtaszek (zagrał w 2008 roku)
GM Mateusz Bartel (zagrał w 2008, 2009 i 2011 roku)
GM Grzegorz Gajewski (zagrał w 2008, 2010 i 2011 roku)
GM Bartłomiej Macieja (zagrał w 2009 i 2011 roku)
GM Robert Kempiński (zagrał w 2009 roku)
GM Dariusz Świercz (zagrał w 2009 i 2010 roku)
GM Aleksander Miśta (zagrał w 2009 roku)
GM Bartosz Soćko (zagrał w 2011 roku)
GM Michał Krasenkow (zagrał w 2011 roku)
GM Kamil Mitoń (zagrał w 2013 roku)

Maciej Sroczyński
Listopad 24, 2014, 22:07

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy