PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Talenty i ciekowstki dotyczące uczniów Szkoły szachowej SzachMistrz

 

Nie samymi szachami nasi uczniowie żyją. To również aktywni sportowcy w wielu różnych dyscyplinach (windsurfing, karate, piłka nożna, siatkówka). Nie raz zdarzało się, że jadąc na turniej szachowy przywoziliśmy puchary również w innych dyscyplinach.

W ostatnim czasie dotarły do mnie dwie ciekawostki. 8 letni Jakub Zachara uczeń Szkoły szachowej SzachMistrz i reprezentant klubu KTS-W Kalisz zajął drugie miejsce w I Wędkarskich Mistrzostw Kalisza Przedsiębiorców o Puchar Prezydenta Miasta w kategorii junior. Ciekaw jestem co na to Prezes KTS-W Kalisz Adam Wojcieszak, który również jest miłośnikiem wędkowania. Może jakiś mały pojedynek?. Więcej o mistrzostwach można poczytać na stronie: Calisia.pl oraz Facebooku

Niesamowitą przygodę przeżył z kolei Aleksy Lachowicz, którego uczę gry w szachy w przedszkolu numer 25 w Kaliszu. Został wylosowany w konkursie jako Eskorta McDonald’sa i tym samym wprowadzał jednego z chorwackich piłkarzy na mecz Irlandia – Chorwacja podczas meczów grupowych EURO 2012.  Więcej o tym można przeczytać na Calisia.pl

Maciej Sroczyński
Czerwiec 27, 2012, 11:09

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy