PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tematy na spotkanie z Andrzejem Modzelanem

8 grudnia (sobota) spotkanie z Andrzejem Modzelanem – Dobra Nadzieja 11 d

Tematy zajęć:

  • 10.00 – 11.30 – Typowe błędy debiutowe. Sztuczki, pułapki i otwarcia nie dostosowane dla dzieci. Budowanie repertuaru debiutowego. Rola rodziców w rozwoju szachowym młodych zawodników.
  • 12.00 – 13.30 – Dlaczego warto studiować klasykę szachową? Akiba Rubinstein jakiego mniej znamy – taktyka w partiach wielkiego mistrza.
  • 14.00 – 14.45 – Zakończenia partii szachowych w praktyce – *”po co mam się tego uczyć? W mojej partii tak nie będzie!”*
  • 14.45 – 15.30 – Repertuar debiutowy – jakie debiuty szkodzą a jakie rozwijają? Jak pracować nad szachami?

Warto również zapoznać się z felietonami  Andrzeja Modzelana, które poruszają dużo zagadnień ważnych dla rodziców.

Maciej Sroczyński
Listopad 4, 2012, 16:50

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy