PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tomek Bażant z wygraną na turnieju w Rochester w Stanach Zjedonoczonych

tomasz_bazant

Tomek Bażant (zawodnik KTS Kalisz) aktualnie studiujący w Stanach Zjednoczonych podzielił się z nami informacją o swoim sukcesie szachowym na turnieju w Rochester

Informuję o swoim dobrym wyniku w turnieju w Rochester w USA. Tu jest jego strona internetowa, ale nie ma wyników w internecie, tylko sam komunikat. http://www.nychess.org/center/2017Marchand.html. Graliśmy 5 rund 1h 55 +5 sek za każdy ruch. Zdobyłem 4 punkty na 5 możliwych (2 remisy).
Grałem w kategorii poniżej 1800. I teraz uwaga – nie poniżej 1800 ELO tylko ich rankingu. Moje ELO 1573 i potraktowali jako ranking USCF – amerykański.
W tej kategorii poniżej 1800 zdobyłem ex aequo 2 miejsce, a w podkategorii do 1600 zdobyłem ex aequo 1 miejsce. Co dziwne, nie stosowali żadnej kategorii pomocniczej, tylko samą sumą punktów. Jeśli chodzi o nagrody, to wygrałem zawrotne $400 – nieporównywalne pieniądze do turniejów w Polsce w takich kategoriach rankingowych.

Organizacyjnie wyglądało to zupełnie inaczej niż w Polsce, działacze nie zapewniał sprzętu szachowego, tylko wszyscy mieli swoje szachy i zegary. Po zakończonej rundzie wszytko się zwijało przed i po rundzie, tak 5 razy! Ponadto pierwszego dnia graliśmy 3 rundy, co przy takim tempie gry to zdecydowanie o jedną rundę za dużo.

W wyższej grupie open grało kilku arcymistrzów. W celu zagrania w turnieju musiałem zarejestrować się i zapłacić za członkostwo w USCF – amerykańskiej federacji szachowej.
To mój pierwszy turniej w Stanach Zjednoczonych, ale na pewno nie ostatni!

wyniki

Nagrody

———————————

Gratulacje dla Tomka i życzę kolejnych sukcesów szachowych oraz naukowych!

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 26, 2017, 07:23

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy