PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tomek naukowiec

Tomek Bażant, uczeń Gimnazjum nr 9 w Kaliszu a zarazem zawodnik KTS-W Kalisz został finalistą Konkursu Młodych Talentów, którego rozstrzygnięcie odbyło się w miniony weekend w Centrum Nauki Kopernik.
Na ogólnopolski konkurs – Festiwal Młodych Badaczy  „Odkrycia” organizowany przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci przy wsparciu Uniwersytetu Warszawskiego zgłoszono 60 prac. Jedną z nich przygotowali młodzi naukowcy z Gimnazjum nr 9. Wspólnie z Tomkiem Bażantem zespół tworzyli Adrianna Sobiś i Błażej Suszyński. Prezentacja na temat:  „Wpływ niecentrycznego położenia mieszadła oraz przegród na moc mieszania” zapewniła im miejsce w gronie 20 finalistów konkursu. Warto podkreślić, że kaliscy gimnazjaliści byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, a swoją pracę wykonali w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu pod okiem dra inż. Karola Prałata.

Oprócz nagród książkowych i dyplomów Ada, Tomek i Błażej otrzymali propozycję wsparcia od Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, który chce rozwijać ich talent poprzez udział w licznych wyjazdach, sympozjach i spotkaniach naukowych. Najbardziej cenną jest jednak pisemna deklaracja prof. Andrzeja Mani, prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, który obiecał laureatom i finalistom konkursu dogodne warunki związane z ubieganiem się o przyjęcie na krakowską uczelnię oraz możliwość uzyskania specjalnego stypendium olimpijskiego w trakcie pierwszego roku studiów.

Gratulujemy !
Tekst: Karina Zachara, fot. Karol Prałat
(więcej fotografii w dalszej części newsa)

Maciej Sroczyński
Marzec 25, 2013, 11:12

2 odpowiedzi na “Tomek naukowiec”

  1. Maciej Janiszewski napisał(a):

    Robi wrażenie, zdolna młodzież jest krajowi potrzebna. Brawo gratuluję !

  2. Tomasz Bażant napisał(a):

    Dokładniej : ,,Wpływ niecentrycznego położenia wału mieszadła łapowego oraz przegród na moc mieszania”

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy