PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tomek zwycięża w grupie przedszkolaków w Koninie


W Koninie zakończył się V Feryjny Festiwal szachowy. Szachowe boje rozgrywano w czterech grupach rankingowych i wiekowych. Grupę A – stanowili zawodnicy z rankingiem 1600 i ELO, B – 1400, C – z przedziału rankingowego 1000-1250, z kolei D to grupa przedszkolna. Wystartowali też nasi reprezentanci.

Najowocniej zagrali w grupie D – przedszkolaków (zdjęcie czołówki tabeli powyżej), gdzie czworo naszych reprezentantów, zostało sklasyfikowanych w pierwszej dziesiątce turnieju. Wygrał Tomek Żychlewicz (KTSz-W kalisz, z kompletem 6 zwycięstw! brawo), a drugi był Jasiu Kobyłka (5/6) (Szkoła szachowa SzachMistrz). Trzecie i czwarte miejsce to zawodnicy gospodarza i organizatora zawodów UKS Smecz Konin – Iwo Wiśniewski oraz Wiktor Robak. Nas cieszy występ naszych młodszych przedszkolaków 6 letni Karolek Wawrzyniak oraz 4 letni! Maksymilian Zakrocki (dla którego był to drugi turniej w życiu) zgromadzili po 4 punkty. Gratulujemy!

Okres feryjny będzie obfity w turnieje dla przedszkolaków oraz dla starszych rocznikowo dzieci. Kolejne zawody już w Pleszewie o Puchar Burmistrza Miasta. Grać będziemy również w Ślesinie i Ostrowie Wielkopolskim (linki do tych turniejów po prawej stronie).

 • Wyniki grupa A
 • Wyniki grupa B
 • Wyniki grupa C
 • Wyniki grupa D

  Grupę A Turnieju Feryjnego w Koninie wygrał Adam Matlewski (UKS Smecz Konin). Grupę B – Julia Waligóra (UKS Smecz Konin). Mieliśmy w tej grupie troje swoich reprezentantów – Szymon Skurniak, Kasper i Tymek Wroczyńscy (KTSz-W Kalisz) walczyli o podwyższenie swoich kategorii. Po pierwszym pozytywnym dniu pojawiły się szansę na III kategorie. Zdecydowanie brakło punktów w drugim dniu mistrzostw i niestety normy muszą poczekać do kolejnych zawodów. Z relacji rodziców wiem, że brakło tak ważnej dla szachistów koncentracji.

  Grupa C to pewne zwycięstwo Eryka Brodzińskiego (9/9!) M-GOK Gambit Ślesin. Trzeci był Filip Kliber, ze Szkoły szachowej SzachMistrz, który uzyskał normę na IV kategorię. 9 miejsce – Weroniki Wawrzyniak, która jednocześnie była sklasyfikowana na II miejscu wśród dziewczynek.

  Do zobaczenia na kolejnym turnieju w Pleszewie ;)

 • Maciej Sroczyński
  Luty 15, 2012, 19:54

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy