PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Trwają mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach 2012


 • Wyniki grupy seniorów
 • Wyniki grupy juniorów

  W Ostrowie Wielkopolskim trwają mistrzostwa miasta w szachach klasycznych. Rozegrano już 7 rund spośród 9 planowanych rund. Prowadzi ubiegłoroczny mistrz Piotr Dudziński z OTSz Ostrów Wlkp. Startuje 29 zawodników w grupie seniorów i 20 juniorów.

  W głównej grupie grają również nasi reprezentanci: Patryk Ziąbek (4,5/7), Kacper Zakrocki (4/7) oraz Michał Marciniak (3,5/7). Aktualnie na szóstym miejscu jest Sebastian Zakrocki (tata Kacpra) z Pogoni Nowe Skalmierzyce, któremu w ósmej rundzie przyjdzie spotkać się z liderem zawodów.

  Organizatorzy planują w dniu 19 kwietnia turniej dla przedszkolaków lub „zerówkowiczów” z rocznika 2005. Zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków, aby wybrali się na te zawody. Wydany ma być osobny komunikat z tej okazji. Miejsce gry – Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego w szachach 2012.

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 6, 2012, 14:02

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy